Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 169
Registration date : 03/08/2007

Τουρνουά Πεκίνου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τουρνουά Πεκίνου   Τουρνουά Πεκίνου Icon_minitimeΠεμ 13 Σεπ 2007, 20:43

αύριο το πρωί αγωνίζεται ο Μάρκος με τον Κροάτη Ιβάν Λιούμπισιτς (νούμερο 12 στον κόσμο)...

ο αγώνας θα αρχίσει γύρω στις 8:30 το πρωί και θα μεταδίδεται απευθείας από το ΣούπερΣπορτ 1....

στις 4 το απόγευμα θα προβληθεί σε επανάληψη..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Deukalion
Συντονιστής
Συντονιστής
Deukalion

Άντρας

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τουρνουά Πεκίνου   Τουρνουά Πεκίνου Icon_minitimeΠαρ 14 Σεπ 2007, 19:11

Πεκίνο τέλος για τον Παγδατή

Τέλος στην πορεία του Μάρκου Παγδατή στο τουρνουά του Πεκίνου έβαλε πριν από λίγο ο Ιβάν Λιούμπισιτς. Ο Κροάτης, επικράτησε με 2-1 σετ σε αγώνα που διάρκεσε 2 ώρες και 28 λεπτά, στερώντας την ευκαιρία από τον πρωταθλητή μας να προκριθεί στα ημιτελικά και να υπερασπιστεί τα κεκτημένα αφού ήταν ο κάτοχος του περσινού τίτλου.

Το παιχνίδι

Αν και ο Μάρκος Παγδατής άρχισε πολύ καλά το πρώτο σετ, στο τέλος δεν κατάφερε να το πάρει. Έκανε μπρέικ στο πρώτο κιόλας γκέιμ, με τον Κροάτη να ανταποδίδει στο αμέσως επόμενο. Ο Λιούμπιστιτς το επανέλαβε στο 4ο γκέιμ με αποτέλεσμα να πάρει καλό προβάδισμα (4-1). Ο Παγδατής αντέδρασε στο 7ο γκέιμ, και μείωσε σε 4-5 όμως στο αμέσως επόμενο ο Κροάτης έκανε άλλο ένα μπρέικ, παίρνοντας τελικά το σετ με 6-4, σε 37΄.

Με τον ίδιο τρόπο ξεκίνησε και το δεύτερο σετ. Ο πρωταθλητής μας που βελτίωσε αισθητά το πρώτο σερβίς του (64% έναντι 38% του πρώτου σετ), κατάφερε να πάρει τα τρία πρώτα γκέιμς και μαζί σημαντικό προβάδισμα. Ο Λιούμπισιτς επανήλθε, πήρε τα επόμενα δύο γκέιμς και μείωσε σε 3-2. Στη συνέχεια οι δύο τενίστες κατέκτησαν τα σερβίς τους, με τον Παγδατή να εκμεταλλεύεται το επιπλέον μπρέικ που έκανε και να κερδίζει το σετ με 6-4 σε 50΄.

Ισοδύναμο το τρίτο σετ με τους Παγδατή και Λιούμπιστιτς να εκμεταλλεύονται τα σερβίς τους και να οδηγούν το παιχνίδι στο τάι μπρέικ. Η "μάχη" ήταν συγκλονιστική. Ο Λιούμπισιτς προηγήθηκε 3-0, ισοφάρισε ο Παγδατής, ο Κροάτης πέρασε ξανά μπροστά με 6-3 και ο πρωταθλητής μας μείωσε σε 6-5. Τελικώς, ο Λιούμπισιτς πήρε το εισιτήριο για τον αυριανό ημιτελικό όπου θα αντιμετωπίσει τον Φερνάντο Γκονζάλες ο οποίος σήμερα κέρδισε δύσκολα τον Κινέζο Τάικ Λι. Ο Χιλιανός τενίστας χρειάστηκε 2 ώρες και 24 λεπτά για να καταβάλει την αντίσταση του αντιπάλου του σε ένα παιχνίδι που διακόπηκε για αρκετή ώρα λόγω βροχών. Τα σετ: 7-5, 6-7, 6-4.

kerveros
Superior Moderator
kerveros

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 15
Registration date : 09/09/2007

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τουρνουά Πεκίνου   Τουρνουά Πεκίνου Icon_minitimeΣαβ 15 Σεπ 2007, 15:46

δεν πειράζει..τουλάχιστον έπαιξε πολύ καλά..

Επιστροφή στην κορυφή
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΓΟΡΑ :: Γενικά :: Αθλητισμός-